coverFB1920.png

HACKATHON 1920 JAM

BITWA WARSZAWSKA

Jam powstał z założeniem promowania kreatywności – zachęca do tworzenia innowacyjnych gier, zawierania nowych znajomości, uczenia się nieznanych wcześniej technologii, zdobywania ciekawych doświadczeń i inspiracji.

Profesjonaliści, studenci i fani gier wspólnie tworzyli małe, eksperymentalne gry.

 

Jednocześnie 1920 Jam ma na celu nawiązanie do wydarzenia historycznego jakim jest Bitwa Warszawska, stoczona w dniach 13–25 sierpnia 1920 roku.

Zrzut ekranu 2020-08-13 o 10.08.31.png

WYWIADY Z UCZESTNIKAMI

I miejsce

Gra: 1920 Droga do domu

Zespół: Joyhop w składzie:

 • Patryk Szeląg

 • Paulina Mołas

Uzasadnienie: Przepiękna gra na poziomie fabuły jak i grafiki. To jest gra przygodowa podczas której wcielamy się w rolę sanitariuszki transportującej rannego żołnierza do domu. Sanitariuszkę spotyka na swej drodze wiele przygód. Musi podejmować wiele trudnych decyzji – czasami nawet między dobrem a dobrem. Gratulujemy zarówno udanej grafiki jak i przepięknej, romantycznej i czasami rudnej fabuły. Mamy nadzieję, że ta gra podbije serca fanów. Cieszymy się, że w tak ładny sposób udało się przedstawić trudny temat bitewny. Gratulujemy zarówno pomysłu jak i jego wykonania.

Trzymamy kciuki za dalsze rozwijanie gry.

II miejsce

Gra: Do Boju Wanda

Zespół: Precle w składzie: 

 • Wojciech Pietrowski

 • Magdalena Dziwisz

 • Katarzyna Klas

 • Barbara Okrasa

Uzasadnienie: Gra do Boju Wanda została uznana za najlepszą grę przeglądarkową. To kompletna gra, która może podbić serca fanów na całym świecie. To gra niesamowicie „grywalna” – bardzo ciężko jest się od niej oderwać. Gra zręcznościowo w najlepszym wydaniu. Co dla nas szczególnie ważne, z pięknym wprowadzeniem i wieloma informacjami historycznymi, podanymi niejako przy okazji, ale jakże ciekawymi.

W grze wcielamy się w postać Wandy, głównej bohaterki, która w 1920 roku walczyła w ramach oddziałów Ochotniczej Legii Kobiet. Ta gra na pewno odniesie sukces rynkowy i będzie jedną z najpopularniejszych gier wyprodukowanych podczas hackathonu. Jury hackathonu bardzo się wahało, czy „Do Boju Wanda” nie powinna zająć I-szego miejsca. Powiedzmy, że przegrali o włos.

 

Tym bardziej gratulujemy.

III miejsce

Gra: Kryptograf 1920

Zespół: THETEAM w składzie: 

 • Agata Dębiec

 • Jakub Mikicin

 • Kamila Lipska

 • Jakub Piech

Uzasadnienie: Kryptograf to nietuzinkowa gra polegająca na dostrzeganiu i łączeniu faktów oraz danych.  Niby mechanizm jest bardzo prostu – wcielamy się w rolę kryptografa, który musi podjąć decyzję czy dana depesza jest prawdziwa czy fałszywa. Proste decyzje, które jednak będą stanowiły o wygranych lub porażkach. Zrozumienie tej gry, odnalezienie właściwych danych w gąszczu informacji, spostrzegawczość i etc. są kluczowe do sukcesu.

 

Gratulujemy przede wszystkim bardzo ciekawego scenariusza i wielu wątków historycznych zawartych w grze.

Wyróżnienie

Gra: 1920 Bitwa Warszawska

Zespół: Dynamic Duo w składzie:

 • Maciek Jaroszewicz

 • Karol Gaida

Uzasadnienie: Czterech starych wiarusów spotyka się przy ognisku

i swoimi opowieściami zabiera nas w czasy Bitwy Warszawskiej 1920. Każdy scenariusz to inna gra, a wszystkie są dopracowane zarówno graficznie jak i przygodowo.

Gry zręcznościowe w bardzo dobrym wydaniu.

 

Gratulujemy i doceniamy trud włożonej pracy w ich przygotowanie.

NAGRODZONE GRY

Zobacz wszystkie gry, które powstały

w ramach 1920 Jam Bitwa Warszawska

Wyjątkowe GRY o "Cudzie nad Wisłą" nagrodzone przez KGHM Polska Miedź S.A.