
HACKATHON 1920 JAM
BITWA WARSZAWSKA
Jam powstał z założeniem promowania kreatywności – zachęca do tworzenia innowacyjnych gier, zawierania nowych znajomości, uczenia się nieznanych wcześniej technologii, zdobywania ciekawych doświadczeń i inspiracji.
Profesjonaliści, studenci i fani gier wspólnie tworzyli małe, eksperymentalne gry.
Jednocześnie 1920 Jam ma na celu nawiązanie do wydarzenia historycznego jakim jest Bitwa Warszawska, stoczona w dniach 13–25 sierpnia 1920 roku.

WYWIADY Z UCZESTNIKAMI
I miejsce
Gra: 1920 Droga do domu
Zespół: Joyhop w składzie:
-
Patryk Szeląg
-
Paulina Mołas
Uzasadnienie: Przepiękna gra na poziomie fabuły jak i grafiki. To jest gra przygodowa podczas której wcielamy się w rolę sanitariuszki transportującej rannego żołnierza do domu. Sanitariuszkę spotyka na swej drodze wiele przygód. Musi podejmować wiele trudnych decyzji – czasami nawet między dobrem a dobrem. Gratulujemy zarówno udanej grafiki jak i przepięknej, romantycznej i czasami rudnej fabuły. Mamy nadzieję, że ta gra podbije serca fanów. Cieszymy się, że w tak ładny sposób udało się przedstawić trudny temat bitewny. Gratulujemy zarówno pomysłu jak i jego wykonania.
Trzymamy kciuki za dalsze rozwijanie gry.
II miejsce
Gra: Do Boju Wanda
Zespół: Precle w składzie:
-
Wojciech Pietrowski
-
Magdalena Dziwisz
-
Katarzyna Klas
-
Barbara Okrasa
Uzasadnienie: Gra do Boju Wanda została uznana za najlepszą grę przeglądarkową. To kompletna gra, która może podbić serca fanów na całym świecie. To gra niesamowicie „grywalna” – bardzo ciężko jest się od niej oderwać. Gra zręcznościowo w najlepszym wydaniu. Co dla nas szczególnie ważne, z pięknym wprowadzeniem i wieloma informacjami historycznymi, podanymi niejako przy okazji, ale jakże ciekawymi.
W grze wcielamy się w postać Wandy, głównej bohaterki, która w 1920 roku walczyła w ramach oddziałów Ochotniczej Legii Kobiet. Ta gra na pewno odniesie sukces rynkowy i będzie jedną z najpopularniejszych gier wyprodukowanych podczas hackathonu. Jury hackathonu bardzo się wahało, czy „Do Boju Wanda” nie powinna zająć I-szego miejsca. Powiedzmy, że przegrali o włos.
Tym bardziej gratulujemy.
III miejsce
Gra: Kryptograf 1920
Zespół: THETEAM w składzie:
-
Agata Dębiec
-
Jakub Mikicin
-
Kamila Lipska
-
Jakub Piech
Uzasadnienie: Kryptograf to nietuzinkowa gra polegająca na dostrzeganiu i łączeniu faktów oraz danych. Niby mechanizm jest bardzo prostu – wcielamy się w rolę kryptografa, który musi podjąć decyzję czy dana depesza jest prawdziwa czy fałszywa. Proste decyzje, które jednak będą stanowiły o wygranych lub porażkach. Zrozumienie tej gry, odnalezienie właściwych danych w gąszczu informacji, spostrzegawczość i etc. są kluczowe do sukcesu.
Gratulujemy przede wszystkim bardzo ciekawego scenariusza i wielu wątków historycznych zawartych w grze.
Wyróżnienie
Gra: 1920 Bitwa Warszawska
Zespół: Dynamic Duo w składzie:
-
Maciek Jaroszewicz
-
Karol Gaida
Uzasadnienie: Czterech starych wiarusów spotyka się przy ognisku
i swoimi opowieściami zabiera nas w czasy Bitwy Warszawskiej 1920. Każdy scenariusz to inna gra, a wszystkie są dopracowane zarówno graficznie jak i przygodowo.
Gry zręcznościowe w bardzo dobrym wydaniu.
Gratulujemy i doceniamy trud włożonej pracy w ich przygotowanie.