• 1920 Wojna Światów

Wojna światów w RCK i Bibliotece

Regionalne Centrum Kultury oraz Biblioteka Publiczna w Chocianowie zapraszają do obejrzenia wyjątkowej wystawy plakatowej - "1920 Wojna Światów". Projekt przygotowany przez KGHM Polska Miedź S.A. pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego można obejrzeć w budynku przy ulicy Kościuszki 5.

Ekspozycja ma charakter edukacyjny, prezentuje w artystyczny sposób (komiksowa kreska, zgodną z najnowszymi światowymi trendami) złożone i różnorodne aspekty Bitwy Warszawskiej i wojny polsko-bolszewickiej. Jest skierowana szczególnie do młodszego pokolenia Polaków.

- Znaleźliśmy się w gronie 2500 ośrodków, szkół i instytucji, którzy otrzymali komplet plakatów. Mamy nadzieję, że wystawa zachęci odbiorców do dalszego pogłębiania wiedzy wydarzeniami z 1920 roku - informują pracownicy Regionalnego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Chocianowie.

Wystawę można będzie zobaczyć w siedzibie Regionalnego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Chocianowie przy ul. Kościuszki 5 do piątku, 18 września.

Zapraszamy!